محل تبلیغات شما

طرز تهیه رشته پلو زعفرانی

رشته پلو زعفرانی یکی از خوشمزه ترین غذاهای ایرانی است که در اکثر موقع ها در شب های عید نوروز سرو می شود. این غذا نماد ریشه و رشته های زندگی است که اعتقاد داشتند ابتدای هر سال با خوردن آن به موفقیت های عظیمی دست می یابند. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با طرز تهیه رشته پلو آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

Description: Image

رشته پلو زعفرانی

مواد لازم برای پخت رشته پلو زعفرانی

مواد لازم برای پخت غذا یکی از ضروری ترین آیتم های آن است. لازم است این مواد را تازه به تازه تهیه کنید تا غذایی خوشمزه و لذیذ بپزید.

 

موادلازمبرایرشتهپلو:

برنج دو و نیم پیمانه

رشته پلویی خرد شده 28 گرم

کره یا روغن گیاهی به مقدار لازم

زعفران دم کرده به مقدار کافی یا نصف قاشق چایخوری

نمک به اندازه دلخواه

 

Description: Image

رشته پلو

روشپخترشتهپلو

1.در مرحله اول لازم است برنج را بشویید و بعد در 4 پیمانه آن را خیس کنید. بعد از خیس کردن برنج 2 یا 3 قاشق غذاخوری به آن نمک اضافه کنید. اجازه دهید چند ساعت برنج و نمک مزه یکدیگر را بگیرند و برنج خیس بخورد.

2.یکقابلمهبزرگبرداریدوپنجپیمانهآببریزیدورویحرارتقراردهیدتاکاملاجوشآید.

3.درمرحلهسومآببرنجراخالیکنیدوبهآرامیبرنجهاراداخلقابلمهایکهآبشبهجوشآمدهبریزید. شعلهگازرازیادکنیدتاآببرنججوشآیدودرحینجوشآمدن،رشتهپلوییهارابهآباضافهکنید. اجازهدهیدحدود 7 تا 10 دقیقهرشتهوبرنجباهمبجوشد.

4.برنج را مزه کنید و برای آبکش کردن آماده کنید. وسط برنج باید مقداری سفت و اطراف آن نرم باشد. رشته ها هم باید متعادل، کمی نرم و کمی سفت باشند. سپس برنج را آبکشی کنید و با آب خنک شستشو دهید.

5.قابلمهایکهبرنجرادرونآنآمادهکردیدرابشوییدو 2 تا 3 قاشقروغنیاکرهاضافهکنید. بعدزعفرانهایدمکردهراداخلقابلمهبریزید. بااستفادهازیککفگیربزرگ،برنجهاراداخلقابلمهبریزیدوفرممثلثیاهرمماننددرآورید. بعدچندسوراخرویبرنجهاایجادکنید.

6.درادامهپخترشتهپلوبازعفران،بدوناینکهدربقابلمهرابگذاریدزیرشعلهرازیادکردهواجازهدهیدتا 7 دقیقهبخارشروعبهخارجشدنکند،سپسیکفنجانآبدوربرنجبریزید. دربقابلمهراگذاشتهوزیرشعلهراکمکنیدواجازهدهیدتا 45 دقیقهدمبکشد.

7.یکتابهجدابرداریدوپیازهایخردشدهرادرونآنسرخکنیدتاطلاییشوندطرز تهیه کباب ترکی خانگی

طرز تهیه استراگانوف مرغ

طرز تهیه استیک مرغ با سس قارچ

رشته ,پلو ,برنج ,های ,زعفرانی ,غذا ,رشته پلو ,پلو زعفرانی ,این غذا ,طرز تهیه ,تهیه رشته

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
خرید بهترین کمد لباس sanat1 لیگ قهرمانان آسیا 2020 فروش بهترین ریموت کنترل جرثقیل قصه آموزش زبان برنامه نویسی php گل سنگ درب اتوماتیک شیشه ای مشکلات فنی کامپیوتری فروش تردمیل ارزان قیمت